Околийски: Усилията ни са насочени към спасяването на средства по ПВУ за модернизация на психиатричната помощ


Дата: 07/03, 16:32

Снимка: Министерство на здравеопазването

„Психиатричната помощ е една от причините да поема този пост и няма нужда да ви убеждавам в моята ангажираност към тази тема.“ Това заяви министърът на здравеопазването доц. Михаил Околийски по време на среща с представители на Българския хелзинкски комитет (БХК), която се проведе в петък в Министерството на здравеопазването.

В срещата участваха г-жа Красимира Величкова, началник на политическия кабинет, д-р Захари Зарков, съветник на министъра, както и председателят на БХК г-н Красимир Кънев, г-жа Надежда Цекулова и г-жа Антоанета Ненкова.

„Имаме много работа и малко време, затова сме фокусирали усилията си върху спасяването на инвестицията за модернизация на психиатричната помощ по Плана за възстановяване и устойчивост. Там трябва да се справим със сериозни предизвикателства, за да не изгубим тези средства“, подчерта доц. Околийски.

По време на разговора министърът и екипът му представиха и основните приоритети в областта на психиатричната грижа, включително планирани промени в състава и начина на работа на Експертния съвет по психиатрия.

От своя страна представителите на БХК поставиха въпроса за подписване на споразумение за независим мониторинг в психиатричните лечебни заведения, както и отправиха препоръки за подобряване на условията и грижата за пациентите.

В тази връзка доц. Околийски посочи, че вече е изготвен предварителен доклад на Комитета за предотвратяване на изтезанията и нечовешкото или унизително отнасяне или наказание към Съвета на Европа, както и официален отговор от страна на Министерството на здравеопазването. Министерството ще анализира направените констатации и препоръки, като част от усилията за подобряване на условията и стандартите на грижа в психиатричните лечебни заведения.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



ОАЕ: В състояние на война сме
Дата: 07/03, 19:59

Любител фотограф вдигнал дрон, за да снима излитащи и кацащи самолети на летището в София
Дата: 07/03, 19:52

Васил Панайотов влезе в топ 10 на вечната ранглиста на Черно море
Дата: 07/03, 19:41

Илия Лазаров: Темата за френския ядрен чадър трябва да бъде обсъждана
Дата: 07/03, 19:34

Цицелков: Пия, пуша, не си мълча, не съм удобен, свалям апликации, звезди и каквото мине наоколо
Дата: 07/03, 19:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия