Снимка: Pexels
От учебната 2020/ 2021 година в училищата се въвежда предмет по религия. Той ще бъде свободно избираем. Родители и ученици могат да избират между три направления: религия- християнство (православие), религия- ислям, религия - благонравие (неконфесионално обучение), пише Novini.bg.
За първи път са написани официални учебници от около 80 години насам. По всяко направление екип от автори са работили по учебниците. От тази година образователното министерство се е погрижило да има учебник, който да е посветен на изграждането на добър характер – Благонравие. Разгледаните теми изясняват важни въпроси като страданието, щастието, смисъла на живота и спасението, справедливостта, любовта към ближния, любовта към Бога и т.н.
Учебникът запознава децата с различни добродетели от християнството, като акцентът е върху формиране на ценностна система.
Същевременно се стимулира критичното мислене и се насърчава способността у учениците за изграждане на собствена гледна точка
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 02:40
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 06/05, 02:20
Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 06/05, 02:20
Феновете на Реал Мадрид събраха над 100 хиляди подписа за изгонването на Мбапе
Дата: 06/05, 02:001 Коментар
Обявиха нова обществена поръчка за многоетажен паркинг в Шумен
Дата: 06/05, 01:30