Снимка: Булфото
Служители на ВиК-Варна ще дарят кръв за Районния център по трансфузионна хематология. Кампанията ще се проведе от 8,30 до 13,30 часа днес часа на територията на ВиК дружеството.
Кръводарителските акции във "ВиК – Варна" ООД бяха възобновени след дълго прекъсване през юни 2024 г. От тогава Районният център по трансфузионна хематология провежда ежегодно кампания по кръводаряване на територията на ВиК дружеството.
"Чрез кръводаряването ще бъдат обезпечени с кръвни продукти потребностите на пациентите във всички лечебни заведения на територията на Област Варна", уверяват от Районния център по трансфузионна хематология.
Непосредствено преди манипулациите всички, изявили желание да дарят кръв, ще бъдат прегледани от лекар за установяване на моментното им здравословно състояние, посочва Радио Варна. Отделно от това ще бъде попълнена анкета, в която ще се уточнят всички хронични или инцидентни заболявания, с цел максимално точно да се установят допустимите кандидати за кръводарители в кампанията.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Костадин Костадинов: Има набиващо се на очи съвпадение между случката в "Петрохан" и досиетата на „Епстийн“
Дата: 14/02, 11:002 Коментара
Председателят на КЗП: Обичайно е да има завишаване на цените на цветята и подаръците
Дата: 14/02, 10:501 Коментар
Варненският клуб по плувни спортове Астери навършва 13 години днес
Дата: 14/02, 10:42
Илияна Йотова се срещна с френския президент Макрон
Дата: 14/02, 10:401 Коментар
Тошко Йорданов: Трагедията в "Петрохан" се случи, защото е имало политическа протекция
Дата: 14/02, 10:302 Коментара