Снимка: Петел
До 31 юли се удължава забраната за влизане в Гърция на неевропейски граждани според съобщение за екипажите (NOTAM), издадено вчера, съобщи АНА-МПА.
След решението на ЕС да извади Сърбия и Черна гора от списъка на страните, от които се позволяват пътуванията, 12-те държави, които са изключени от забраната, са следните: Алжир, Австралия, Канада, Грузия, Япония, Мароко, Нова Зеландия, Руанда, Южна Корея, Тайланд, Тунис и Уругвай.
В съобщението се изреждат и редица изключения, по които се допуска влизането на граждани на трети страни в Гърция, информира БТА.
Също така, според съобщението, всички полети от Албания и Северна Македония ще се приземяват на атинското летище "Елефтериос Венизелос" до 31 юли. Пак до 31 юли в полунощ се удължава забраната за полети от и към Турция. За Швеция забраната изтича на 19 юли.
От 16 юли до 31 август всички пътници на международни полети към Гърция ще могат да попълнят формуляра за локализиране на пътник (Passenger Locator Form - PLF) и в деня преди пътуването. Формулярът и съответният QR код трябда да бъдат проверявани от авиокомпаниите преди качването на пътниците в самолета.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Писториус: Думите на Путин за край на войната в Украйна може да са поредната измама
Дата: 11/05, 17:54
Мартин Димитров: Предложените мерки срещу инфлацията са недостатъчни, но ги разбираме като начало на дебат
Дата: 11/05, 17:46
Добри новини за Любен Дилов от Италия - състоянието му се подобрява
Дата: 11/05, 17:37
Кръводарителска акция ще има в Белослав
Дата: 11/05, 17:27
Двама мотористи пострадаха при катастрофи в Кърджалийско
Дата: 11/05, 17:04