Редактор: Веселин Златков
e-mail: [email protected]
кадър bTV
Жителите на село Долна Бешовица, община Роман, излязоха на протест, защото нямат нито един автобус, който да ги заведе до общинския или областен център. Те не могат да си купуват лекарства или да отидат на лекар, а работещите трябва да ходят поне по 6 километра на ден в двете посоки, показа в репортаж bTV.
Преди мерките против ковид жителите на селото са пътували с училищния автобус, който вози десетината деца от селото. Това е незаконно, но въпреки това е било някакво решение. Сега хората, които излязоха на протест искат поне един автобус седмично. Кметът на Община Роман Валери Ролански обясни, че транспортната фирма на общината е на загуба и няма пари за осигуряване на линията. Той поиска поне двойна субсидия от държавата, за да може да осигури автобус до Долна Бешовица.
„Бойко, добре, ще построиш пътища, но кой ще пътува, като няма автобус?“, заяви пред камерата на bTV протестираща жена от селото. Учител, който живее там припомни, че транспортът не е бизнес, а социална услуга и общината е длъжна да я предостави.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Ямал отправи послание в Инстаграм
Дата: 12/05, 02:00
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 01:30
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 01:30
УЕФА повери финала в Шампионската лига на германски съдия
Дата: 12/05, 01:30
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 01:10