кадър Нова нюз
редактор Веселин Златков
Подобряването на качеството на живот няма крайна точка, но е важно дали се движи бързо или бавно. У нас нещата стават по-бавно, това коментира по Нова нюз Ивайло Калфин в коментар на данните на КНСБ за цената на живота. Като бивш министър на труда и социалната политика той заяви, че в това отношение страната ни „има много резерви”.
Издръжката за живот трябва да включва възможността да си купиш нови дрехи или да отидеш на кино, а не само да следиш промоциите, обясни Калфин. Той подчерта, че България изостава по ръст на доходите и икономически ръст спрямо страните от ЕС, с които може да се сравнява.
Една от причината за това е, че от години нямаме стабилно управление, подчерта Ивайло Калфин. Това пречи да има последователна политика, а всеки идва за малко и отиваме на нови избори, коментира той.
Ивайло Калфин предупреди, че в България има ръст на чуждестранните работници, а това не е отговор на проблемите. Ако бизнесът да задържи работниците си, трябва да повиши заплатите и така да събуди интереса на тези близо милион българи, които не са на пазара на труда, каза още той.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Съдът във Варна остави в ареста двойката наркодилъри, хваната да продава фентанил
Дата: 30/01, 14:19
ЕК прекрати наказателната процедура срещу България за качеството на въздуха
Дата: 30/01, 14:15
Пето "да": Силвия Къдрева прие да стане служебен министър-председател
Дата: 30/01, 14:102 Коментара
Евростат: Минималната заплата от 620 евро бруто в България е най-ниската в ЕС
Дата: 30/01, 13:562 Коментара
Ортопедично лечение в чужбина: д-р Дженгиз Чабукоглу в Пловдив и Бургас 6-7.02.26 г.
Дата: 30/01, 13:50