Кадър: Bulgaria ON AIR
Един от 12-те живи ветерани от Втората световна война в Шуменско навърши 100 години. Поздравиха го десетки шуменци.
Иван Бончев е оставил след себе си 13 военни години, като особено важна е 1944 г., когато е участник в първата фаза на Отечествената война като командир на артилерийски взвод.
Войната е бедствие. Световно бедствие и дано да не се повтаря. Помня го ден по ден. Всеки медал е откъс от времето, през което съм живял, сподели Иван Бончев.
А на своите ревери той има повече от 30 медала. Въпреки че приема войната като нещо страшно, полковник Бончев с гордост носи честта да е български войник.
Много пъти съм правил равносметки и смятам, че не съм грешил. Ако сега се родя, пак по същия път ще вървя, защото е полезно за България", категоричен е ветеранът пред камерата на Bulgaria ON AIR.
Десетките негови близки, Военното окръжие и представители на Община Шумен организираха честване на неговия вековен юбилей, пише Novini.bg.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
ДГ "Д-р Петър Берон" във Варна кани на пътуване през времето
Дата: 10/05, 18:36
Кремъл: Очакваме скоро в Москва американските посредници за прекратяване войната в Украйна
Дата: 10/05, 18:251 Коментар
Малджански: Идва световна криза, а ние не произвеждаме нищо, изнасяме само малоумие
Дата: 10/05, 18:19
Десет дни след активизиране на свлачището край Пампорово движението в района остава ограничено
Дата: 10/05, 18:09
Пол Мание спечели и третия етап от Джиро д'Италия
Дата: 10/05, 18:01