Снимка: pexels
Европейската комисия съобщи, че е постигнала предварителна договореност с френския фармацевтичен производител Санофи (Sanofi) за доставка на 300 милиона дози ваксина срещу COVID-19, пише Novini.bg.
Комисията отбелязва, че доставките ще бъдат по договорени от нея условия. Държавите от ЕС ще имат възможност на основата на този рамков договор да купуват ваксината. Споразумението, постигнато днес, ще влезе в сила, ако се докаже, че ваксината на посочения производител е годна за приложение.
По-рано тази седмица ЕК съобщи, че е сключила договор за 63 милиона евро с производителя от САЩ на лекарството ремдесивир "Гилиад" (Gilead Sciences), за което има данни, че ускорява лечението на новото заболяване. Договорените дози ще бъдат доставени от началото на август и ще бъдат достатъчни за лечението на 30 000 болни. Лекарството ще бъде предоставено първоначално за приложение при най-тежките случаи. Предвижда се комисията да свика обществена поръчка за доставка от октомври на допълнителни количества.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Спартак Варна играе за задължителна победа срещу Славия у дома
Дата: 10/05, 11:00
Сергей Станишев: Румен Радев няма да бъде "втори Орбан"
Дата: 10/05, 10:59
Служители на испанските здравни власти се качиха на круиза с хантавирус за евакуация на пътниците
Дата: 10/05, 10:54
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 10:40
Шофьори: Движението след катастрофата между Варна и Добрич е спряно, има колона от изчакващи автомобили
Дата: 10/05, 10:38