Снимка Булфото
Софийският районен съд остави в ареста мъжа, шофирал с 3,43 промила алкохол и причинил лека катастрофа в близост до бул. "Цар Освободител" в столицата, съобщиха от Софийската районна прокуратура.
Според събраните до момента доказателства на 18 юли мъжът, освен че е шофирал след употреба на алкохол, е пречел на полицията да провери самоличността и документите му, като не спрял на разпореждане, отправено със звуков и светлинен сигнал, информира БТА.
За подобни обвинения законът предвижда наказание "лишаване от свобода" от една до три години и глоба от 1000 до 5000 лева.
На 18 юли от Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР) съобщиха за инцидента и допълниха, че сигналът е подаден от жената, чиято кола е била блъсната. След бързи заградителни мероприятия от страна на столичната полиция, в района на ул. "Шипченски проход", водачът е задържан. От СДВР посочиха, че благодарение на бързата реакция на полицията е предотвратен по-тежък инцидент.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Чуков: 45 % от американските самолети при войната с Иран бяха в Гърция, но предупреждение към тях не последва, а само към Румъния и България
Дата: 23/07, 11:04
ЕС постигна съгласие за разширяване на санкциите срещу Русия след седмици преговори
Дата: 23/07, 11:02
Правосъдният министър чака мотивите за отказа за отстраняването на Русинова
Дата: 23/07, 10:54
Лавров пред Рубио: Доставките на оръжия за Украйна са неприемливи
Дата: 23/07, 10:43
КЕВР утвърди компенсации за ток на битовите клиенти през юни
Дата: 23/07, 10:42