Проф. Христова: Младостта не е застраховка от COVID-смърт


04/08/2020, 09:07

кадър бТВ

Настанените в старчески домове хора са рискови. На такива места трябва да има ранно откриване на заразата - над 15 000 души в домове са тествани в България. Има забавяне в откриването на заразата в дома за възрастни хора във Варна. Това заяви в сутрешния блок на БТВ проф. Ива Христова, заместник-директор на Националния център по заразни и паразитни болести, предаде новини.бг.

 

"Завишената смъртност у нас показва, че коронавируса не е никак лек. Умират и хора без придружаващи заболявания. Вирусът сам по себе си е достатъчно тежък. Тромбозата на коронавируса засяга не само белите дробове. Голяма част от хората го изкарват леко, но има потенциал за тежки симптоми", каза още тя.

"Младите хора умират от коронавирус заради свъхреактивната им имунна система. Това значи, че организмът се бори прекалено с вируса, което води до фатален край. Младостта не е застраховка от смърт от COVID-19", обясни проф. Христова. 

"Хората не искат да чуят и да разберат, че вирусът се предава от човек на човек при контакт под 2 метра, без дезинфекция и маски", съобщи зам.-директорът на Националния център по заразни и паразитни болести. 

"Грипът и коронавирусът имат различна клинична картина. Лекарите вече имат опит с COVID-19, но ни очакват трудни месеци", завърши проф. Ива Христова. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Прокуратурата отговори на Демерджиев: Неприемливи са всякакви "предупреждения", отправени от министър
Дата: 21/08, 15:18

Киев: Русия е атакувала 52 граждански кораба през юли и август
Дата: 21/08, 15:14

100-годишният бай Марин Ганчев: Усмихни се, усмивката е сила, усмивката е здраве
Дата: 21/08, 15:04

Вдигнаха медицински хеликоптер заради тежка катастрофа на Подбалканския път
Дата: 21/08, 15:00

Оставиха в ареста 22-годишния шофьор, превозвал 35 мигранти в микробус
Дата: 21/08, 14:571 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия