Снимка, архив: Булфото
Тежко пострадал турист в Стара планина вдигна накрак спасителите снощи, съобщава „Марица“. Мъжът се намирал в района на южните склонове на връх Ботев – южния Джендем.
Порязал си жестоко ръката, а нараняването причинило голяма кръвозагуба.
В акцията по спасяване на туриста се включили екипи от Карлово, Калофер, Сопот и Пловдив – общо 15 души. Като пристигнали на място, спасителите установили, че мъжът е в изключително тежко състояние. Оказали необходимата помощ за извеждането му от планината и той е предаден на Спешна помощ.
Акцията е приключила около 00.20 часа тази нощ. От Планинската спасителна служба алармират, че от началото на август са зачестили сигналите за изгубени и пострадали туристи в планините.
В тази връзка специалистите съветват всички любители планинари да проучват внимателно маршрута, по който ще преминат, като спрямо това да съобразят екипировката, опита и възможностите си. Задължително туристите трябва да са запознати с метеорологичната прогноза, както и да са наясно с основни похвати за оказване на първа помощ. Препоръчително е да не се ходи по единично в планината, тъй като това води до сериозни рискове. Всеки турист трябва да е със заредена батерия на телефона, да носи вода и храна, също челник, свирка и резервни батерии.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Почина Константин Чакъров
Дата: 05/05, 23:27
Ямал поднови тренировки след контузията
Дата: 05/05, 23:20
Показаха облеклото, с което Дара ще излезе на финала на Евровизия
Дата: 05/05, 23:15
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 05/05, 23:10
20-годишен от Пловдив е в ареста след чатове и среща с 13-годишна ученичка
Дата: 05/05, 23:07