Стопкадър Aviation
Самолет Боинг 787 на германската авиокомпания "Луфтханза" претърпя инцидент на летище Франкфурт в четвъртък. Носовият му колесник се срути, докато машината беше паркирана на изхода на летището, съобщи "Дойче веле".
От компанията съобщиха, че при инцидента са пострадали няколко служители. Те са получили медицинска помощ. Пътниците все още не са били качени на борда на полета, който е трябвало да излети за Лос Анджелис. На борда по време на инцидента са се намирали единствено членове на екипажа и служители от наземното обслужване.
Говорител на авиокомпанията заяви, че „носовият колесник на самолета неочаквано се е прибрал“, докато машината е била паркирана.
По случая се води разследване, пише nova.bg.
A nearly five-month-old Lufthansa Boeing 787-9 Dreamliner at Frankfurt, preparing for a flight to Los Angeles, experienced a nose landing gear collapse at the gate. pic.twitter.com/72b6J4HyIr
— Aviation (@xAviation) June 4, 2026
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
ЕК е отправила към България препоръки за антикорупционни мерки, част от тях са в ПВУ
Дата: 05/06, 11:06
Мъж на 43 години е открит в безпомощно състояние в бетонов канал в Благоевградско
Дата: 05/06, 11:01
Тръмп: САЩ не се нуждаят от сделка с Иран за достъп до обогатения му уран
Дата: 05/06, 10:561 Коментар
74-годишен варненец е с опасност за живота след тежка катастрофа на пътя Бургас - Варна
Дата: 05/06, 10:50