Радев пред главния мюфтия: България е пример за толерантност


23/07/2026, 19:17

Снимка Министерски съвет

България е пример за толерантност, взаимно уважение и разбирателство между религиозните общности и затова активен принос има и дейността на Главното мюфтийство в страната. Това заяви министър-председателят Румен Радев по време на срещата си с новоизбрания главен мюфтия д-р Ахмед Хасанов, съобщиха от правителствената пресслужба.

„В основата на добрите взаимоотношения се коренят здравите устои на традиционния ислям и споделените ценности между мюсюлмани и християни, които съжителстват мирно у нас“, отбеляза още министър-председателят, цитиран от БТА.  

Д-р Хасанов посочи, че Главното мюфтийство под негово ръководство ще запази своята роля за укрепването на тези ценности и ще продължи да насърчава младите хора към уважение и добродетели.

По време на срещата беше обсъдено опазването на културно-историческите паметници, които имат огромно значение за българското общество. Сред темите беше и акредитирането на Висшия ислямски институт като стожер на образованието в ценностите на традиционния ислям, както и оказването на духовна подкрепа на младите хора в условия на морална криза.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Христо Янев: ЦСКА може да преодолее Карабах
Дата: 23/07, 21:38

Турбина се откачи и падна в тунел „Витиня“, пренасочиха трафика по АМ „Хемус“
Дата: 23/07, 21:33

Федоров: Няма да приема друг пост освен министър на отбраната на Украйна
Дата: 23/07, 21:30

ЕЦБ представи дизайна на новите евробанкноти
Дата: 23/07, 21:26

Опозицията призова за увеличение на ученическите стипендии в бюджета
Дата: 23/07, 21:22

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия