Марешки: Ако има недостиг, той е за ограничени видове лекарства, а не е масово


15/11/2020, 11:03

снимка: Булфото

В последните дни започна да се говори за липса на медикаменти в аптечната мрежа. Има ли такова и на какви лекарства се опита да отговори Веселин Марешки.

"Няма недостиг на голям брой медикаменти в системата. Ако има недостиг, той е за ограничени видове лекарства, а не е масово", каза пред БНР лидерът на "Воля" Веселин Марешки, заместник-председател на Народното събрание. В качеството на крупен бизнесмен в сферата на фармацията, той заяви, че фармацевтичната индустрия е реагирала достатъчно бързо, за да навакса появилите се липси на медикаменти. Той подчерта, че не трябва да се насочва агресия срещу лекарите и фармацевтите.

Във връзка с мерките за овладяване на пандемията, Марешки подчерта, че т.нар. зелени коридори за пазаруване на възрастни хора са неработещи в този вид, в който са наложени от властта.

"Тази мярка бих я окачествил като имитиране на дейност, но останалите са работещи. Не трябва да позволяваме затварянето на държавата, защото се нанася голяма вреда на бизнеса. По-добре е да се вземат каквито и да е мерки, но да не се затваря държавата".  

В предаването "Неделя 150" лидерът на "Воля" определи оттеглянето на предложението на ГЕРБ за детски надбавки за всяко дете като игра, в която другата част от управляващите да изиграят пиар ход и да се "направят на корави" и благодарение на техния натиск това да се върне пак като предложение:

"Не подоходният критерии трябва да е факт, а да се направи образователен критерий. Хората, които не са си направили труда да ходят на училище, да нямат право на детски надбавки, да нямат право да гласуват и на много други неща. Те са престъпници, защото нарушават закона. не могат да черпят права от закононарушение".

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Банков обир в Германия, взети са заложници
Дата: 08/05, 14:49

Радев влиза в битка с веригите
Дата: 08/05, 14:441 Коментар

Велислава Петрова пое поста министър на външните работи на Република България
Дата: 08/05, 14:431 Коментар

Съдът отхвърли жалбата срещу изграждане на конгресен център на "Алея първа"
Дата: 08/05, 14:37

Гълъб Донев: До месец ще внесем проект за редовен бюджет за 2026 г.
Дата: 08/05, 14:341 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия