Снимка: Pexels
Нови и по-строги мерки за борбата с разпространението на коронавируса въвежда Турция. Карантината ще е изключително строга. През работните дни ще има вечерен час. Още по-строг ще е режима през уикендите. Тогава важи пълна забрана за излизане от дома.
"Вечерният час ще е в сила от 21 часа до 5 часа на другата сутрин. Карантината ще продължава без прекъсване през уикендите, като започва в 21 часа в петък вечерта и продължава до 5 сутринта в понеделник. Ще си стоим у дома в събота и неделя”, заяви президентът Реджеп Ердоган.
За някои сектори, като доставките и производството на ключови стоки, ограниченията няма да важат. Мерките идват след като в осем поредни дни Турция отчете рекорди за най-голям брой починали от COVID-19. А броят на новозаразените надхвърли 30 хиляди на ден. По този показател Турция се изкачи до четвъртото място в черната статистика за държавите с най-голям брой новозаразени. Пред Турция са само Съединените щати, Индия и Бразилия, които имат значително по-многобройно население.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Двама пострадаха след масов бой в Габрово
Дата: 08/05, 11:491 Коментар
Откриха тяло на мъж в хотел в Банско
Дата: 08/05, 11:46
Взрив избухна в централата на партията на нидерландския премиер
Дата: 08/05, 11:43
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 08/05, 11:40
Йотова пожела успех на кабинета „Радев“: Нямам резерви към министрите, които лично познавам
Дата: 08/05, 11:28