Снимка Булфото
Всички зони за къпане във Варненска област отново са с отлично качество на морските води, включително и на Офицерския плаж във Варна. Това показват актуалните резултати от мониторинга на Регионалната здравна инспекция (РЗИ) във Варна, като последните проби са взети в периода 19-23 юни.
Морската вода са проверява по два показателя - ешерихия коли и чревни ентерококи. Повечето зони по варненското крайбрежие показват резултати под 15 MPN/100 см³ за чревни ентерококи и ешерихия коли.
След края на краткотрайното замърсяване морските води на Офицерския плаж отново са с отлично качество, а къпането там е безопасно, отбелязват от здравната инспекция.
Следващото вземане на проби от водите на плажовете във Варна и близките курорти ще е на 6 и 7 юли, пише moreto.net.
Продължителността на сезона за къпане във Варненска област е от 1 юни до 30 септември, а на контрол подлежат 23 зони.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
СЗО: Над 1300 души са загубили живота си заради горещините в Европа
Дата: 28/06, 17:04
България разби Украйна с 3 на 1 в "Лигата на нациите"
Дата: 28/06, 16:502 Коментара
Флагман: Намериха труп на жена на "Елените", подозират убийство
Дата: 28/06, 16:48
76-годишен мъж от Смолян е пострадал тежко след падане, транспортират го с хеликоптер към София
Дата: 28/06, 16:31
Вучич: Обучението на първите наборници в Сърбия ще започне през март 2027 г.
Дата: 28/06, 16:17