кадър: Bulgaria ON AIR
Според мнозина това е голям ужас за животните (домашни и улични). Ето какви са исканията:
Петиция в интернет настоява за забрана за употребата на пиратки и заря за частни мероприятия и забавление
Причина за това искане е липсата на контрол, опасността, която крият те за хората и животните.
Текстът е насочен към премиера на България Бойко Борисов и министъра на вътрешните работи Христо Терзийски, Столичния общински съвет и кмета на София Йорданка Фандъкова.
Към момента в нея са взели участие над 400 човека, а привърженици на тезата апелираха в социалните мрежи за повече бдителност и по-малко шум.
,,Ветеринарите ежедневно се срещат с този проблем в практиката си. Освен домашните животни, това засяга и доста диви животни. Около празниците случаите на пострадали от пиратките животни са над 20-40. Говорим за птици, таралежи, кучета, котки и др.‘‘, това обясни д-р Мила Бобадова , ветеринар и участник в петицията ,,За въвеждане на забрана за използване на пиротехнически средства на територията на гр. София‘‘ в предаването ,,Директно‘‘ по Bulgaria ON AIR.
Според нея забраната няма да подобри градската среда драматично, но призовава да се вгледаме в примера на други Европейски държави, където пиротехническите средства отдавна са забранени за масова употреба, а използването им се случва в определени дни на обозначени места.
,,Ежедневната практика на ветеринарите показва панически разстройства, фобии и гърчове, вследствие от използваните пиратки. Животното може да се самонарани или да избяга. Освен животни, много хора страдат от гърмежите – деца и възрастни. Не на последно място тези средства замърсяват и природата‘‘, категорична е Бобадова.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 02:10
Сръбската армия започва съвместно учение с НАТО
Дата: 13/05, 02:00
Заловиха бракониер да лови риба с мрежа в яз. „Тича“
Дата: 13/05, 01:30
На 13 май Католическата църква чества Дева Мария от Фатима
Дата: 13/05, 01:00
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 00:40