Пол Макартни възпя времето преди "Бийтълс" в нов албум


29/05/2026, 02:00

Кадър: Youtube

Легендарният певец от "Бийтълс" Пол Маккартни издава нов албум. В него той пее за за детството в Ливърпул - времето преди участието си в групата.

Това е 20-ия самостоятелен албум на легендата и носи името „The Boys of Dungeon Lane“, като е първи за него от шест години насам. Записан в продължение на пет години с продуцента Андрю Уот - известен с работата си с Джъстин Бийбър, Пост Малоун, Ози Озбърн, Иги Поп, Rolling Stones и Елтън Джон - проектът звучи ярко, полирано и измамно младежки, за разлика от суровата естетика, предпочитана от Рик Рубин.

Централната тема е желанието на Маккартни да се върне към живота си преди славата в работническия Ливърпул през 50-те години - да съществува извън постоянното гравитационно привличане на вселената на Beatles. Рецензентите посочват, че „The Boys of Dungeon Lane“ е по-малко универсален в носталгията си, отколкото може да изглежда: концептуален албум за желанието на изключително известен човек да бъде обикновен поне за момент. Албумът включва гостуващо участие на Ринго Стар, с когото двамата оцелели членове на Beatles изпълняват дуета „Home To Us“ - втория сингъл от албума - в прослава на следвоенното им детство в разрушения от бомбардировки Ливърпул.

Сред открояващите се песни са „As You Lie There“, чийто рефрен в стила на Wings разкрива вокал, напомнящ младежкия звук на Маккартни; „Down South“ - акустична творба за юношеско пътуване с Джордж Харисън до Уелс; и „Salesman Saint“ - смесица от акустична китара и джазови духови инструменти от военната епоха, посветена на родителите му Мери и Джеймс, отгледали сина си Пол - роден в разгара на Втората световна война - да цени простите неща в живота. Рецензентът отбелязва противоречие между химна YOLO „Lost Horizon“ и следващата творба „Days We Left Behind“ - носталгична балада, в която Маккартни активно се връща към миналото си.

Записът е определен като добра, но не изключителна колекция от песни и същевременно - може би най-добрият албум, записан от 83-годишен изпълнител. В творчеството на Маккартни остава осезаем бунтарски дух - наследство от произхода му на беден ливърпулец от квартал, от който звездите не е трябвало да се раждат. Независимо накъде е поел, Маккартни знае откъде е тръгнал и пътешествието в миналото заедно с него като цяло е ползотворно - дори човекът и Бийтълс да остават неразделни. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



По следите на доброто: кои са хората, които променят средата в България
Дата: 29/05, 17:50

Абровски: Община Варна е уведомявана многократно за незаконната сеч в "Баба Алино"
Дата: 29/05, 17:491 Коментар

Захарова: Не са представени никакви доказателства за руски дронове, нарушаващи въздушното пространство на ЕС
Дата: 29/05, 17:41

Центърът на Варна и Морската градина се превръщат в зона за игри, спорт и творчество за Деня на детето
Дата: 29/05, 17:39

Система за фактуриране: как помага на фирмите да работят по-бързо и по-точно?
Дата: 29/05, 17:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия