Банки у нас алармират за фишинг измами, свързани с еврото


Дата: 27/01, 13:51

Снимка: МВР

Търговски банки у нас алармираха за активна фишинг кампания, която използва темата за еврото, за да подвежда клиенти. Измамниците разпространяват фалшиви имейли и SMS-и, в които се твърди, че има дублиране на плащания или неправомерно задържани суми по банкови сметки.

В съобщенията получателите се приканват към „спешни действия“ чрез натискане на линк, който уж води до възстановяване на средства. Банковите институции са категорични, че това са измамни послания и предупреждават клиентите да не отварят подобни връзки.

Основен сигнал за фишинг атака е искането за предоставяне на лична или финансова информация, потвърждение на данни или извършване на превод, коментира киберекспертът Кирил Григоров. Според него подобни атаки следват актуалните обществени теми и са очаквани на фона на чувствителността около въвеждането на еврото, предаде "Нова".

"Гражданите трябва да бъдат особено бдителни в следващите седмици и месеци, да проверяват внимателно подателя на съобщенията и при съмнение незабавно да се свържат с банката си по официалните ѝ канали", предупреди Григоров.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Подлезът до Двореца на културата и спорта във Варна е опасен
Дата: 27/01, 17:59

Татяна Дончева: Ако Радев успее да извади Борисов и Пеевски от властта, Берекет версин
Дата: 27/01, 17:59

Възстановяват чешмата с минерална вода до УМБАЛ "Св. Марина" във Варна
Дата: 27/01, 17:41

Шефът на „Величие“: Откраднат е къмпинг за половин милиард лева
Дата: 27/01, 17:40

Немските туристи под въпрос това лято заради липса на чартъри до Варна
Дата: 27/01, 17:36

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия