Снимка Pexels
Най-тежката зимна буря в Испания от десетилетия отне живота на двама мароканци, живеещи на улицата в Барселона, с което броят на жертвите на лошото време достигна шест, предаде ДПА, цитирана от БГНЕС.
Смята се, че двамата мъже, съответно на 32 и 37 години, са починали от хипотермия, съобщи днес в."Вангуардия". Все пак ще им бъде направена аутопсия за определяне на точната причина на тяхната смърт.
Температурите в средиземноморския пристанищен град не са толкова ниски, както в столицата Мадрид, но се колебаят около нулата през нощта, предава БНР.
В петък двама души загинаха близо до южния град Малага, след като автомобилът им бил отнесен от наводненията, предизвикани от поройните дъждове. В събота мъж бе открит мъртъв под преспа в северозападния град Сарсалехо, а на пейка в Мадрид бе намерено вкочанено тяло на мъж.
Испания все още не се е съвзела от бурята, която я връхлетя четвъртък. В Мадрид обстановката остава тежка с температури през нощта от минус 8 градуса по Целзий и затруднено от снега улично движение. Училищата в града са затворени до идната седмица.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Възрастна жена даде 34 хиляди евро и 2 хиляди лева в сак на ало измамници
Дата: 04/05, 12:08
Икономист: Новият финансов министър трябва да може да казва "не"
Дата: 04/05, 12:001 Коментар
Правосъдният министър с нови критерии за избор на ръководни постове в съдебната власт
Дата: 04/05, 11:56
Преди да наемете майстор — проверете дали не можете да го направите сами с тези инструменти
Дата: 04/05, 11:52
Домусчиев с остра критика към икономическата и фискалната политика
Дата: 04/05, 11:501 Коментар