Пожар избухна на отбивката за петричкото село Рупите


06/07/2026, 20:24

Снимка: Булфото, архив

Горят около 20 квадрата отпадъци на отбивката при село Рупите. Екип на Районната служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ (РСПБЗН) в Петрич е на мястото на пожара, който е почти локализиран. Това съобщиха от РСПБЗН.

Пожарът е станал в район на нерегламентирано сметище, където системно се изхвърлят различни отпадъци като стари дивани, дунапрен, пластмасови части, автомобилни табла, гуми и други.

В края на май екипи на пожарната гасиха запалените отпадъци два пъти в рамките на ден, припомня БТА. От пожарната допълват, че подобни случаи създават сериозен риск с настъпването на пожароопасния сезон и могат бързо да доведат до разпространение на огъня и до по-сериозни пожари. От РСПБЗН – Петрич напомнят, че нерегламентираното палене на отпадъци е забранено и подлежи на санкции. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Черно море представя отбора на 11 юли
Дата: 06/07, 21:29

Капитанът на Спартак Боян Илиев се завръща в клуба
Дата: 06/07, 21:23

Омбудсманът за Бюджет 2026: Ощетява пенсионерите, майките, децата с увреждания
Дата: 06/07, 21:14

Гражданин: Тук доматът е 1 евро, в магазина е 4 евро. На един пазар спестявам не по-малко от 20 евро
Дата: 06/07, 20:54

Премиерът Радев и Ердоган замразиха договора с "Боташ" за 15 месеца
Дата: 06/07, 20:421 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия