Проф. Мирчев за езика на политиците на консултациите при Радев: Как е възможно да се падне на такова махленско и кръчмарско ниво?


14/01/2021, 19:36

Редактор: Александър Дечев

e-mail: [email protected]

Кадър: 7/8 ТВ

Проф. Михаил Мирчев критикува поведението на някои представители на политически партии по време на консултациите при президента Румен Радев. Социологът коментира темата в предаването "Крум Савов Live" по "7/8 ТВ".

"Можеш да си мислиш каквото искаш за президента - като фигура, като мъж, като летец, но определени думи са абсолютно забранени в публичното пространство. Особено ако ти си човек институция, примерно ръководител на някаква партия, партийка, партийченце в парламента. Какъв пример дават политиците? Половината от тях, дори 2/3 от властващите, боравят с брутална фразеология. Вижте, ние българите сме високо одухотворена и културна нация. Как е възможно да се падне на такова махленско и кръчмарско равнище? Това трябва да бъде изчистено. И дано следващите избори направят някаква по-осезаема стъпка. Аз не очаквам на 4 април някакви чудеса да се случат, но просто да видим стъпка на измъкване от това блато. Това е културно блато преди всичко, и след това е политическо блато", каза Мирчев. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 16:10

Атидже Алиева-Вели: Отчитаме мерките, които „Прогресивна България“ предложи, като първи стъпки в правилната посока
Дата: 11/05, 16:05

Унгария иска да въведе еврото, но не изпълнява критериите
Дата: 11/05, 16:03

НИК 421 ще направи мониторинг за чистотата на морската вода
Дата: 11/05, 16:01

“Комодор” с ценна победа в дербито със “Спартак”
Дата: 11/05, 15:59

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия