Кадър и видео NOVA NEWS, Vbox7.com
Здравният министър обяви дали планират да отворят скоро заведенията. Както е известно, те са затворени вече близо два месеца. Много от тях вече са изправени пред фалит.
"Създадена е организация за ваксинация в домовете за възрастни хора и на учителите. Желаещи учители и потребители на социални услуги е по-голям от средния за страната. До края на тази седмица имаш шанс да стартира втората фаза в шести регион." Това заяви в Бургас за NOVA NEWS здравният министър проф. д-р Костадин Ангелв, който събра в морския град на извънредна среща директорите на РЗИ-ата на Бургас, Ямбол и Сливен.
"Около 30 % от учителите са изявили желание да се ваксинират. Дори да са пропуснали възможността да се ваксинират в някоя от досегашните фази, могат да го направят в следващите, заяви министърът. По думите му това няма да спре ваксинирането на желаещите в момента.
Здравният министър заяви, че финансовият бонус за имунизациите, ще се плаща от НЗОК. "Не обсъждаме вариант за отваряне на заведенията", категоричен беше Ангелов.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Денков: Няма министри в новия кабинет, които са уважавани от ПП
Дата: 08/05, 09:36
Политолог: Това не е партиен кабинет. В него има експерти с по-технократски профил
Дата: 08/05, 09:291 Коментар
Дончев за кабинета на Радев: Да ги съдим по делата
Дата: 08/05, 09:17
Мирчев и Божанов изразиха резерви към състава на правителството
Дата: 08/05, 09:021 Коментар
Радев се появи с жена си за ръка в парламента
Дата: 08/05, 08:591 Коментар