кадър: Ютуб
Мирният процес между Русия и Украйна е на пауза, но Москва очаква той да бъде възобновен, заяви днес Кремъл, коментирайки изказванията на американския президент Доналд Тръмп, че смъртоносните руски удари по Украйна биха могли да забавят усилията за мир, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
Тръмп намекна пред репортери в петък, че руски ракетни удари по жилищен блок в Киев, при които загинаха 24 души, включително три деца, са забавили усилията за постигане на мир в продължаващия вече четири години конфликт.
Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков заяви, че трябва да се обърне внимание на продължаващите удари на Украйна по граждански обекти в Русия. "Москва преживя през уикенда най-сериозната атака с дронове от повече от година, като най-малко трима души загинаха в по-широкия район около столицата“, подчерта той.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Аварии оставят без вода днес абонати във Варна и региона
Дата: 28/05, 10:00
Експерт: Краставиците у нас по-скъпи от Токио, Париж и Великобритания
Дата: 28/05, 09:561 Коментар
Правосъдният министър: Сарафов трябва да напусне съдебната система
Дата: 28/05, 09:46
"Мета" въвежда платени версии за Фейсбук, Инстаграм и УотсАп
Дата: 28/05, 09:42
Стефан Белчев: Заплатите на народните представители ще бъдат „заковани“ на сегашното ниво
Дата: 28/05, 09:38