Редактор: Веселин Златков
e-mail: [email protected]
кадър bTV
Това, което се случва в Европа не е никак оптимистично. Това заяви доц. Ангел Кунчев по повод разпространението на новия вариант на коронавируса на брифинга на Министерството на здравеопазването. Той обясни, че т.нар. нов щам не предизвиква по-тежки заболявания, но е в пъти по-заразен от класическия COVID-19.
Главният държавен здравен инспектор обясни, че във Великобритания вече 75% от заразените са със новия щам, в Ирландия – 40%, като на практика всички новозаразени са носители именно на новия вариант на коронавируса. Третата най-засегната страна в Европа е Нидерландия. „Ако при класическия коронавирус 10 заразени заразяват 5-6 човека, то при новия щам 10 човека заразяват 27“, обясни Кунчев.
„Това ще стане и у нас“, предупреди главният държавен здравен инспектор, като подчерта, че въпросът е кога новият вариант на COVID-19 ще стигне до България. Той изрази надежда, че това ще е максимално късно, за да може да сме по-подготвени.
Доц. Кунчев заяви, че ще е грешка, ако се избърза с пълното отваряне и свалянето на противоепидемичните мерки.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Човекът, който даде идеята Джирото да дойде в България: Няма нито едно обвинение от отборите на падналите състезатели към пътната настилка
Дата: 11/05, 15:13
Близо 20 държави проявяват интерес към подписване на споразумения за дронове с Украйна
Дата: 11/05, 15:09
Времето във Варна във вторник: До 23 градуса и гръмотевици
Дата: 11/05, 15:03
Премиерът Радев назначи двама заместник-министри на финансите
Дата: 11/05, 14:59
Служителите в белгийските затвори стачкуват заради пренаселеност
Дата: 11/05, 14:52