Тежката катастрофа в Горна Оряховица: Изведоха от реанимация и второто момче


25/06/2026, 15:09

Снимка Булфото

15-годишното момче, което пострада в тежката катастрофа в гр. Горна Оряховица миналата седмица, беше изведено от реанимация, съобщиха от Университетската болница за активно лечение и спешна медицина "Пирогов".

Детето вече е пациент на Детската травматология на „Пирогов“, където вчера беше преместено и 12-годишното момче, пострадало в същия инцидент, допълват от лечебното заведение.

Катастрофата с 15-годишен шофьор стана на 18 юни, като пострадаха пет деца. В 1:30 часа през нощта 15-годишно момче се забива с автомобил в стълб. Ранени са и шофьорът, и четирите деца, пътували в автомобила.

Две от най-тежко пострадалите момчета бяха транспортирани с въздушна линейка до София за специализирано лечение. Други две деца остават под наблюдение в Отделението по неврохирургия във Велико Търново, а петото момче е било прегледано и впоследствие освободено.

По информация на bTV родителите на 15-годишния шофьор са заявили, че той е взел ключовете на автомобила без тяхно знание. Близките на пострадалите отказаха коментар.

На непълнолетния водач са взети проби за употреба на алкохол и наркотични вещества.

По случая е образувано досъдебно производство.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Дата: 25/06, 18:09

Обявиха къде ще спира тока във Варна и региона до 29 юни
Дата: 25/06, 18:04

Ученици от Математическата гимназия влязоха в ролите на съдии и медиатори в Окръжен съд - Варна
Дата: 25/06, 18:01

„Соколите“ вземат ляв бек от Гьозтепе
Дата: 25/06, 17:59

Община Варна отбеляза 10 години от партньорството си с DEA
Дата: 25/06, 17:45

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия