Кадър Х
Министърът на отбраната на Израел заяви, че Израел е нанесъл превантивен удар срещу Иран с цел да отстрани заплахи за държавата. Очаква се в близко време атака с дронове и ракети у Израел, предаде Сега.
Министърът на отбраната Израел Кац обяви специално извънредно положение в цялата страна и призова гражданите да следват указанията на Командването на вътрешния фронт и да останат в защитени зони.
Държавната тв и радиокомпания на Иран съобщи, че в Техеран са чути три експлозии.
Американският президент Доналд Тръмп е недоволен от вчерашните преговори с Иран.
Според него Техеран отказва да даде „правилния“ отговор на ключовото изискване на Вашингтон.
„Ние не сме доволни от преговорите. Те просто не искат да произнесат ключовите думи: ние няма да имаме ядрено оръжие. Те трябва да кажат: ние няма да имаме ядрено оръжие. И просто не могат да стигнат дотам. Искат малко да обогатяват. Не ви е нужно обогатяване, когато имате толкова много петрол. Така че не съм доволен от преговорите“, заяви президентът на САЩ.
BREAKING: War on Iran starts.
— Clash Report (@clashreport) February 28, 2026
Israel has just hit Tehran. pic.twitter.com/oPSTBapXYi
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Нетаняху: Има много признаци, че Али Хаменей вече не е жив
Дата: 28/02, 21:53
Андрей Райчев: По-вероятно е Румен Радев да направи правителство с Бойко Борисов, отколкото с ПП-ДБ
Дата: 28/02, 21:48
Септември подчини ЦСКА
Дата: 28/02, 21:41
Био ферма "Стара Планина" предлага 100% пресни домашни яйца от кокошки, свободно отглеждани на открито
Дата: 28/02, 21:30
Пеевски: Няма пряка заплаха за сигурността на България
Дата: 28/02, 21:282 Коментара