Кадър Инстаграм
Тайван е неразделна част от Китайската народна република. Това обяви руският външен министър Сергей Лавров в интервю за Шанхайската медийна група (SMG).
''Тайван е неразделна, неразделна част от китайската държава'', заяви Лавров.
Той припомни, че при управлението на бившия президент на САЩ Джо Байдън ''е имало постоянни опити за вливане на оръжия в Тайван, милитаризацията му и по всякакъв начин подкрепа на онези сили, които искали да избегнат обединението с китайския народ, въпреки че са били част от него''.
''Историческите обстоятелства може да са различни, но принципът, че нито вие, нито ние можем да толерираме нашите сънародници да бъдат обърнати срещу нас, е като цяло съвсем ясен'', отбеляза руският външен министър.
Коментарите на Лавров идват на фона на първото посещение за 2026 г. на руският президент Владимир Путин в Пекин, допълва Фокус.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Катастрофа с моторист във Варна
Дата: 21/05, 11:43
Любо Пенев се завръща
Дата: 21/05, 11:35
България успя да спечели "Евровизия" с бюджет от само 200,000 евро - един от най-ниските
Дата: 21/05, 11:281 Коментар
Външно: България няма да допусне предоговаряне на европейската преговорна рамка за Северна Македония
Дата: 21/05, 11:271 Коментар