Д-р Чавдар Ботев: "Новите щамове на коронавируса предполагат и нови ваксини"


13/02/2021, 08:48

кадър и видео: Нова тв 

Той коментира и дали в България може да се разчита на ивермектина.

"СЗО счита, че е едно от най-безопасните и вече са го приели 4 млрд. души”, заяви д-р Ботев.

Според хематолога д-р Чавдар Ботев България е превилигирована относно количеството ваксини, които ще пристигнат, заради факта, че е част от Европейския съюз.

„Ние трябва да получим тези ваксини, за да можем да водим един нормален начин на живот”, обясни той.

Хематологът посочи, че новите щамове на коронавируса предполагат и нови ваксини.

„Например, фирмата Moderna вече разработва. За щастие, има нова вълна от ваксини, които ще атакуват различни части на вируса. Очертава се използването на така наречените мукозни ваксини. Те подпомагат образуването на имуноглобулин А и на Т-клетъчния имунитет”, допълни той по Нова тв. 

Д-р Чавдар Ботев коментира съобщението на компанията, произвеждаща ивермектин, че то не работи срещи коронавируса.

„Тя няма интерес да го регистрира, защото патентът вече е преминал и това. Групи учени и отделни държави финансират проучванията, така че се е събрала много голяма информация”, поясни медикът. 

Той коментира и дали в България може да се разчита на ивермектина, като поясни, че когато има ново лекарство, то трябва да се докаже по определен път.

„Тук нещата малко се нарушават. При нас се появява едно заболяване и ние нямаме никакво лекарство. Добре е да се използват такива, които са регистрирани, и се знае, че не са вредни. Например, за ивермектина СЗО счита, че е едно от най-безопасните и вече са го приели 4 млрд. души”, заяви д-р Ботев.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Повреди се бариерата на гарата в Първомайци, влак едва не отнесе кола
Дата: 10/05, 14:10

Предупреждение за градушки в понеделник
Дата: 10/05, 14:00

Починал е директорът на кукления театър в Търговище
Дата: 10/05, 13:50

Четирима задържани след стрелбата по автобус в Перник, сред тях има и непълнолетни
Дата: 10/05, 13:40

Стартира последният етап на Джирото у нас
Дата: 10/05, 13:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия