Снимка: Булфото
Министър-председателят Румен Радев ще посети Париж, където по покана на френския президент Еманюел Макрон ще присъства на традиционния военен парад по повод националния празник на Франция, съобщиха от правителствената пресслужба.
В българската делегация в Париж ще участват също вицепремиерът Иво Христов и министърът на външните работи Велислава Петрова.
Парадът ще се проведе на 14 юли на площад „Конкорд“ и в него ще се включат български гвардейци, посочва БТА.
В деня преди военния парад премиерът Румен Радев ще бъде гост на официалния прием за държавните и правителствени ръководители, даван от президента Еманюел Макрон в Елисейския дворец.
Най-малко 25 държавни и правителствени ръководители ще участват в понеделник в Париж в среща на Коалицията на желаещите да „засилят подкрепата за Украйна и натиска върху Русия". По-рано днес украинският президент Володимир Зеленски пристигна в Париж за участие в събитията, организирани от Коалицията на желаещите.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
15-и ден продължава издирването на 11-годишната Наталия
Дата: 14/07, 08:14
Транспортният бранш отхвърля вината за тежките катастрофи: Тихият убиец е самият път
Дата: 14/07, 08:10
A1 Gaming League отново събра феновете на електронните спортове на Aniventure Comic Con 2026
Дата: 14/07, 08:00
Интензивен е трафикът за леки автомобили на входа на ГКПП "Калотина"
Дата: 14/07, 07:55
Удариха с ракети три танкера в Ормузкия проток, има загинал моряк
Дата: 14/07, 07:47