кадър bTV
редактор Веселин Златков
Сигналите до Комисията за защита на потребителите (КЗП), свързани с въвеждането на еврото, намаляват прогресивно, това каза по bTV шефът на комисията Александър Колячев. Той уточни, че най-много от тях са за отказ да се приема евро и връщане на ресто в лева.
Колячев коментира отказът на някои обекти да приемат банкноти от 100, 200 или 500 евро, като подчерта, че те са законно разплащателно средство. Той обаче подчерта, че покупката трябва да отговоря на стойността на банкнотата.
„Ако си купувате дъвки с 200 евро, търговецът е логично да откаже”, коментира Колячев.
Той допълни, че се прави проверка на музеи, в които цената от 5 лева е станала 5 евро и се надява те да излязат икономически обосновани, за да не понесат санкции. След сигнали се правят и проверки за цената на гробни места, където също има поскъпване на някои услуги.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Начало на двубоя Глазгоу Рейнджърс - Лудогорец за Лига Европа
Дата: 22/01, 22:10
Веселин Вълчев: Най-вероятно след три години ще се наложи да платим 1 милиард долара-членски внос за Съвета за мир
Дата: 22/01, 21:48
Захари Карабашлиев спечели приза „Писател на 2025 г.”
Дата: 22/01, 21:36
КУБ Кънстракшън разшири строителните си правомощия в България
Дата: 22/01, 21:30
СДВР с позиция за разпространените кадри с охраната на столичното метро
Дата: 22/01, 21:241 Коментар