Снимка Пиксабей
Военнослужещи и военна техника от въоръжените сили на САЩ ще преминат по републиканската пътна мрежа на 1 и 2 юни 2026 г.
Транспортирането на техника и личен състав от Гърция към Румъния е част от регионалното логистично осигуряване на ротацията на военни формирования, които участват в операцията „Atlantic Resolve" на американските въоръжени сили, съобщиха от пресцентъра на министерството на отбраната, пише novini.bg.
На територията на нашата страна автоколоните ще бъдат ескортирани от екипи на Служба „Военна полиция".
„Atlantic Resolve" е инициатива на Сухопътните войски на САЩ в Европа и Африка от 2014 г., която има за цел усилване на способностите за възпиране и отбрана, повишаване готовността на Алианса и подобряване на взаимодействието между силите на САЩ и съюзниците в Източна Европа.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Избраха „Мистър Варна 2026“
Дата: 07/06, 11:03
Намериха тяло на жена край "Петолъчката", има задържан
Дата: 07/06, 10:50
Силен тътен разтърси столичният "Младост - 1", има ранен човек
Дата: 07/06, 10:40
Родители сами проверяват децата си за употреба на наркотици с тестове
Дата: 07/06, 10:29
Иван Янков празнува рожден ден
Дата: 07/06, 10:22