В Кипър субсидират почивки за възрастни с ниски доходи


25/05/2026, 09:06

Пиксабей

Правителството на Кипър субсидира летни почивки за пенсионери с ниски доходи. Заявления за включване в плана за безвъзмездна ваканционна помощ се подават от днес, обявиха от социалното министерство.

Възрастните хора с ниски пенсии ще могат да почиват безплатно в хотели в планинските курорти в Кипър, предаде БНР.

Финансираната от правителството програма за отдих ще се прилага в продължение на четири месеца - от 5 юни до 31 юли и от началото на септември до края на октомври, съобщиха от социалното министерство.

Отпусканите по нея средства покриват четиридневен престой (три нощувки) с пълен пансион, от петък до понеделник или от вторник до петък.

Тази лятна почивка е възможност за пенсионери, които получават минималния гарантиран доход, самотни възрастни хора с годишен доход до 15 500 евро и семейства пенсионери с годишен доход до 20 000 евро, обявиха от социалното министерство.

Целта на програмата за платени от държавата летни почивки е да се подпомогнат възрастните хора с ниски доходи, като им се предоставят качествени социални услуги.

В същото време осигуреното финансиране подкрепя планинските курорти, укрепва вътрешния туризъм и заетостта, подчертаха от министерството.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Официални подиумни тренировки в първия ден на Европейското по художествената гимнастика
Дата: 25/05, 20:46

Цолов след наказанията в Монреал: Предателство е единствената дума, която отразява чувствата ми в този момент
Дата: 25/05, 20:40

МВР въвежда нови изисквания за пожарогасителите в колата
Дата: 25/05, 20:371 Коментар

След Радев човекът на Тръмп говори и с Бойко Борисов
Дата: 25/05, 20:32

Мишо Шамара: Мутрите във Варна бяха "мегатъпи парчета". Запалиха ми заведението на плажа
Дата: 25/05, 20:27

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия