кадър: Ютуб
Цените на петрола може да се повишат още повече, ако украинските удари по руски петролни съоръжения продължат, предупреди днес говорителят на Кремъл Дмитрий Песков, цитиран от Ройтерс.
Той направи този коментар на фона на зачестилите подобни атаки в последно време, предаде БТА. Украинският президент Володимир Зеленски обяви тази сутрин, че въоръжените сили на страната му са поразили два танкера от руския "сенчест флот" близо до Новоросийск на Черно море.
"Ако допълнителни обеми от нашия петрол бъдат премахнати от пазара, цените ще се повишат още повече от сегашните нива, които вече са над 120 долара за барел", каза Песков. В същото време той добави, че това би означавало, че дори с "по-ниски обеми на износ" руските компании биха "печелили повече пари, а (Москва) би получавала по-големи приходи".
Енергоносителите и горивата поскъпнаха чувствително на международните пазари след началото на войната, започнала в Близкия изток с нападението на САЩ и Израел срещу Иран на 28 февруари.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Политолог: Първият тест за управляващите - парадът в Москва
Дата: 04/05, 09:41
Националната овцевъдна и козевъдна асоциация: Българското агнешко - лукс. Срам за политиците!
Дата: 04/05, 09:341 Коментар
Бивш земеделски министър: Проблемът с високите цени е в ниското производство и силния внос
Дата: 04/05, 09:322 Коментара
Зеленчукопроизводител: Редовно виждам "български зеленчуци", внос от трети страни
Дата: 04/05, 09:19
От днес променят маршрута на автобус №13 във Варна
Дата: 04/05, 09:132 Коментара