Само ден след като влезе в сила Законът за задължителното носене на маски, Испания иска преразглеждане


01/04/2021, 02:27

снимка pexels.com

Законът трябва да се спазва от всички над 6-годишна възраст.

Това важи дори и за плажовете.

Законът за задължителното носене на маски на закрити и открити пространства, който влезе в сила вчера в Испания,  ще бъде преразгледан, обяви министърът на здравеопазването Каролина Дариас. Решението е взето на Междутериториалния съвет по здравеопазване, на който представителят на Балеарските острови е заявил категорично, че на техните плажове разпоредбите няма да се спазват. 

Само ден след като влезе в сила Законът за задължителното носене на маски на открити пространства, включително на плажове, яхти и басейни, няколко от автономните испански региони поискаха преразглеждането му. Балеарските острови излязоха с официална позиция, в която заявяват, че няма да карат туристите да правят слънчеви бани на плажа с маски и ще продължат да спазват договорените през ноември мерки за безопасност.

Според регионалния здравен министър Патриша Гомес през последните 24 часа на Балеарските острови са регистрирани само 41 нови случаи на коронавирус, няма починали, а броят на пациентите в интензивни отделения е 19, затова мерките не бива да са същите като в останалите части на страната. 

Последваха ги Канарските острови и още няколко крайбрежни територии. Това накара министъра на здравеопазването Каролина Дариас да обещае, че указът ще бъде преразгледан. Аргументът е, че е минало твърде много време от приемането до влизането му в сила и през този период епидемиологичната обстановка в страната се е променила. Дариас обеща, че на следващото заседание на Междутериториалния съвет на 7 април централното правителство ще запознае регионалните с новите технически промени. 

Дотогава законът трябва да се спазва от всички над 6-годишна възраст, с изключение на хората с доказани дихателни проблеми и инвалиди, които не могат сами да си поставят маската.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Иванов: В мерките липсва борба с цените на горивата. Това е генезисът на поскъпването на храните
Дата: 11/05, 18:27

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 18:20

16-годишен получи обвинение за стрелбата по автобус в Перник
Дата: 11/05, 18:161 Коментар

Костадинов: Предложените от формацията на Радев мерки показват некомпетентност
Дата: 11/05, 18:081 Коментар

Навръх 35-ата си годишнина ПГИТ „Д-р Иван Богоров“ във Варна разкри STEM център
Дата: 11/05, 17:59

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия