снимка: Фейсбук, AI
През изминалата седмица, криминалисти от ОДМВР – Варна са реализирали специализирана полицейска операция по линия разпространение на наркотични вещества, съобщават от пресцентъра на дирекцията.
Полицаите са задържали варненец - известен на МВР и осъждан, който държал в себе си фентанил. Мъжът посочил на органите на реда, от кого е закупил забранените субстанции.
Последвало претърсване в обитаваното от дилъра жилище и задържането му за срок до 24 часа. Там криминалистите намерили и иззели електронна везна и същата дрога, видно от направената експертна справка. По случая е образувано досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 354А, ал.1 от НК, срещу 45 – годишен, известен на полицията варненец. Докладвано е на прокуратурата, като му е взета мярка за неотклонение.
Няколко дни по-късно последвала нова акция срещу опиатите с наркотичен ефект. В района на кв. "Левски" било претърсено жилище на 35-годишен, криминално проявен. Там полицаите на Второ РУ намерили и иззели метамфетамин, прекурсори и различни субстанции за приготвяне на наркотици. „Готвачът“ е бил задържан за срок до 24 часа, а работата по образуваното досъдебно производство, продължава под надзора на прокуратурата.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Насар: Има още много неща, по които трябва да работя
Дата: 29/04, 23:28
Кристина Димитрова: Почивай в мир. Никога няма да бъдеш забравен
Дата: 29/04, 23:21
Атлетико Мадрид 0:1 Арсенал на полувремето в полуфинал за Шампионската лига
Дата: 29/04, 23:07
Двуметрова змия стресна бургазлии на улица в града
Дата: 29/04, 23:00