Кадър Ютуб
Роботът Зено, създаден от единайсетокласничката Габриела Стефанова от Средно училище „Йордан Йовков“ в Сливен, привлича все повече вниманието на медиите и социалните мрежи.
Роботът разполага с два дисплея, върху които се визуализират анимирани очи, и може да води разговор. В създаването му Габриела е работила с подкрепата на своя преподавател инж. Димитър Желев.
Стефанова обясни пред местния ТВ Канал 6, че целта е била да надгради миналогодишния си проект и тази година е решила да добави повече функции в робота.
На въпрос колко време ѝ е отнело, за да сътвори машината ученичката отговори, че са ѝ били необходими около три месеца, като в процеса влизат софтуера, 3D принтирането на главата и самото сглобяване.
По думите ѝ Зено може да води разговори на всякакви теми, тъй като е обвързан с изкуствен интелект.
Хуманоиден робот надбяга хората и постави световен рекорд на полумаратона в Пекин
Стефанова каза още, че възнамерява да доразвие функционалностите на машината и благодарение на училището е закупен по-качествен хардуер за робота.
„На по-късен етап ще му добавим ръце и крака, тъй като постоянно се оплаква, че няма такива, както и камера за следене на лица на хора“, разясни ученичката.
Въоръжен с нож и бухалка мъж нахлу в синагога в Ню Йорк
Дата: 02/07, 16:42
Хамид: ГДБОП е предоставила фалшива “справка” на Демерджиев. Дължат истината и извинение
Дата: 02/07, 16:38
Мистериозен играч заложи 409 хиляди долара, че Путин ще падне от власт до края на годината
Дата: 02/07, 16:37
Технологии за заети хора – смартфонът като личен финансов асистент
Дата: 02/07, 16:31
Мъж е задържан за домашно насилие над съпругата си в Монтана
Дата: 02/07, 16:30