Кадър БНТ, архив, видео NOVA NEWS, vbox7.com
Харалан Александров отдаде дължимото на Слави Трифонов за постигнатия резултат на изборите. "Много от българите в чужбина не са от най-успелите хора, пълно е със сънародници, които са на социалното дъно и не е странно да гласуват за евроскептични партии", това каза в предаването "Офанзива с Любо Огнянов" по NOVA NEWS Харалан Александров, социален антрополог.
Той подчерта също, че същите хора са гласували и за Брекзит. "На тези избори Слави Трифонов приобщи хората, които по принцип не се познават. Самият той е единственият, който се изплези на властта", каза още той.
Харалан Александров се надява да се направи правителство, за да се види как новите партии могят да управляват. В предаването Венцислав Великов, зам.-председател в избирателната секция в Чикаго сподели, че през секцията са преминали 819 човека, а в Илинойс са гласували 3000 човека, като са идвали и българи от съседни щати.
Той информира, че между 100 и 150 хиляди българи живеят в района на Чикаго, а на тези избори хората са станали по-активни. Милена Везенкова, член на изборна секция в Лондон, и каза, че гласувалите са били двойно повече от миналите избори при положение, че местата за гласуване са били по-малко.
Според нея, българите гласуват за промяна, без да знаят всеки компонент от програмата на дадена партия, пише dariknews.bg.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
На днешната дата в историята
Дата: 10/05, 04:00
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 03:00
Рожден ден празнува Силвестър Силвестров
Дата: 10/05, 03:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 02:20
Меси с гол и две асистенции при победа на Интер Маями
Дата: 10/05, 02:00