Спряха от продажба яйца със салмонела в Румъния


29/04/2021, 21:40

Снимка Пиксабей

В съседна на България държава взеха крайни мерки срещу любима на хората храна. Румънските санитарни власти спряха от продажба партида от 265 000 яйца, заразени със салмонела, съобщи информационният сайт Зиаре, като се позова на Националната санитарно-ветеринарна служба, която отговаря и за безопасността на храните.

Това информира БТА.

Заразените яйца са открити в Букурещ преди да бъдат опаковани и пуснати в търговската мрежа.

Нито едно яйце от тази партида не е стигнало до магазините, посочи Националната санитарно-ветеринарна служба в прессъобщение. Заразените яйца са иззети и насочени за унищожаване.

Бактериите салмонела присъстват в хранопровода на много животни и могат да заразят храни като месо, яйца, мляко, морски дарове, зеленчуци, плодове. В света са познати над 2500 серотипа салмонела, от които много малко предизвикват заболявания сред хората и животните. Консумацията на продукти, заразени със салмонела, води до хранително отравяне при хората, изразяващо се в треска, повръщане, болки в корема, придружени с диария.

Тежестта на салмонелозите при хората зависи от серия фактори, като възраст, общо здравословно състояние, количество на погълнатите бактерии. Тежки форми на болестта развиват много млади или възрастни хора, както и хора със спаднал имунитет.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Войната на Тръмп срещу Иран срина приходите на „Макдоналдс“
Дата: 07/05, 22:55

САЩ наложиха санкции на свързани с Куба две компании и физическо лице
Дата: 07/05, 22:45

Инфлацията в Северна Македония през април е 5,7 процента на годишна база
Дата: 07/05, 22:351 Коментар

Комитова: Откраднаха 255 милиона евро за фиктивни свлачища
Дата: 07/05, 22:201 Коментар

Военните обезвредиха две ръчни гранати в село Петрелик
Дата: 07/05, 22:14

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия