СЕМ презибра Бетина Жотева за свой председател с четири гласа "за" и един "въздържал се"


10/05/2021, 12:47

снимка Булфото

С четири гласа „за“ и един „въздържал се“ Съветът за електронни медии преизбра Бетина Жотева за свой председател. Мандатът ѝ е една година, пише Сега. Преди година тя смени на председателското място София Владимирова.

По закон председателят на СЕМ представлява съвета, подписва актовете му, взети в изпълнение на Закона за радиото и телевизията, контролира изпълнението им, издава наказателни постановления за нарушения на разпоредбите, осъществява връзките институцията с държавните органи, доставчиците на медийни услуги и с международните организации, свързани с медиите.

Мандатът на членовете на СЕМ е шест години. Трима от тях избират от Народното събрание, а двама се назначават от президента. Съставът на медийния регулатор се обновява през две години от квотата на парламента и през три години от тази на държавния глава.

На същото заседание СЕМ реши да изпрати писмо до Европейската комисия заради проблема с намалените бюджети на обществените медии и на самия СЕМ, съобщи БНР. Медийният регулатор възнамерява да постави въпроса за необходимостта от реформа във финансирането на обществените медии. Вчера Томислав Дончев, който изпълнява длъжността министър-председател, обеща да даде яснота защо кабинетът в оставка намали субсидията на БНР с близо един милион лева.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 16:10

Атидже Алиева-Вели: Отчитаме мерките, които „Прогресивна България“ предложи, като първи стъпки в правилната посока
Дата: 11/05, 16:05

Унгария иска да въведе еврото, но не изпълнява критериите
Дата: 11/05, 16:03

НИК 421 ще направи мониторинг за чистотата на морската вода
Дата: 11/05, 16:01

“Комодор” с ценна победа в дербито със “Спартак”
Дата: 11/05, 15:59

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия