Полицай бе пребит до смърт в Конго


13/05/2021, 20:41

Снимка: Pexels

Полицай бе пребит до смърт в Конго, а 46 души бяха ранени по време на сблъсъци между враждуващи мюсюлмански групи по време на честването на религоизен празник. Инцидентът е станал в Киншаса, съобщава "Евронюз".

 

Членовете на два противоположни лагера, които се борят за лидерски позиции в мюсюлманската общност в Конго, са стигнали до сериозен конфликт на стадиона на мъчениците. Те са планирали да се поклонят заедно като демонстрация на единство.

„За съжаление имаше екстремисти, които не искаха двете групи да се молят заедно днес“, каза Силвано Касонго, който оглавява полицията в Киншаса.

Служителите на реда са използвали сълзотворен газ и предупредителни изстрели, за да разпръснат тълпата.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



ЕП увеличи правата на пътниците в самолетите
Дата: 08/07, 00:30

Пресечна точка на ортопедична онкология и ставна хирургия
Дата: 08/07, 00:20

Киселова разкри на коя дата могат да бъдат президентските избори
Дата: 08/07, 00:00

Д-р Митракиев: Румъния е в стагфлация, вървим по нейния път
Дата: 07/07, 23:501 Коментар

Стоянов: Единството в НАТО е най-силният инструмент за сигурност
Дата: 07/07, 23:40

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия