След извънредното кацане в Бургас: Самолетът, ескортиран от български изтребител, пристигна в Тел Авив


01/07/2026, 07:58

снимка: МО

Пътническият самолет, който по-рано кацна извънредно на летището в Бургас заради сигнал за възможна заплаха на борда, възобнови полета си малко след полунощ и отпътува към крайната си дестинация - Тел Авив.

Самолетът престоя близо седем часа на бургаския аеропорт, след като беше пренасочен заради индикация за незаконна намеса по време на полета, предаде Нова телевизия. Последвалата проверка е установила, че причината е техническа неизправност в транспондера, която е довела до подаване на погрешен сигнал за отвличане.

След като компетентните служби потвърдиха, че няма реална опасност за пътниците и екипажа, машината получи разрешение да продължи маршрута си.

По време на инцидента самолетът е бил съпровождан от изтребител МиГ-29 на българските Военновъздушни сили при навлизането му във въздушното пространство на страната, както и при последващото му връщане към Бургас. След напускането на българското въздушно пространство ескортирането е било поето от турски изтребители F-16.

Самолетът е пристигнал в Тел Авив малко след 1:00 часа местно време.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



ДАНС ще дава данни за НЗОК, включително класифицирана информация, решиха депутатите
Дата: 01/07, 10:46

Пожар избухна в цех за пелети в Търговище
Дата: 01/07, 10:41

Без вода днес във Варна и региона
Дата: 01/07, 10:39

Кабинетът "Радев" откри денонощна линия за сигнали за корупция и злоупотреба с власт
Дата: 01/07, 10:30

Експерт: 200 хиляди избиратели на ГЕРБ от 2024 г. са преминали към Радев
Дата: 01/07, 10:24

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия