Булфото
Агенцията по заетостта отчита 5.4% регистрирана безработица в страната през първия месец на годината. През декември тя е била 5.19%. От 147 хиляди безработните нарастват до малко над 153 хиляди.
С посредничеството на бюрата по труда през януари 10 100 от регистрираните безработни са започнали работа.
От страна на бизнеса през януари са заявени почти 8 хиляди свободни работни места на първичния пазар на труда. През декември те са били 4 хиляди.
Сред най-търсените професии остават персонал, полагащ грижи за хора; оператори на машини и съоръжения; продавачи; персонал в сферата на персоналните услуги; работници в добивната и преработващата промишленост, строителството и транспорта, предаде БНР.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Куче напада хора край училище в кв. "Виница"
Дата: 05/03, 09:32
41-годишен постави срязана скоба на камион в Нови пазар
Дата: 05/03, 09:28
Мъж проникна с взлом в къща в Горен чифлик и извърши кражба
Дата: 05/03, 09:23
Тагарев: Нашата ПВО е остаряла, С-300 е доставена през 1989 г., самолетите МиГ-29 са още по-стари
Дата: 05/03, 09:18
Mеждународнa ИЗЛОЖБА НА КОТКИ е най-голямото и най-значимото събитие във Фелинологията за годината. 21-22 Maрт 2026 г
Дата: 05/03, 09:10