снимка: Община Варна
В първия работен ден от 2026 г. – 5 януари, във всички превозни средства по линиите на градския транспорт във Варна машините за продажба на билети са адаптирани за работа с евромонети, съобщиха от Общинското предприятие ТАСРУД. В следващите дни се очаква да бъдат приведени в готовност за разплащане с евромонети и автоматите, разположени на спирките, с което да завърши пренастройването на всички около 250 налични устройства.
Разплащания в евро са осъществени още на 1 януари, а през уикенда генерираната сума от продажба на превозни документи е достигнала обичайните постъпления, допълниха от предприятието.
От ОП ТАСРУД напомнят, че разплащания в лева вече не са възможни. Машините приемат само евромонети, като на този етап не връщат ресто. Призовават се пътниците да бъдат подготвени с точна сума – 1 евро за пътуване в рамките на 60 минути. Информация за това е ясно посочена както на дисплея на устройството, така и чрез стикери.
Припомняме, че цената за закупуване на електронен превозен документ чрез мобилното приложение TicketVarna е 51 евроцента – наполовина в сравнение с хартиения билет.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Неправилна маневра вкара в болница велосипедист, блъснат от автобус по ключов булевард във Варна
Дата: 14/01, 09:121 Коментар
ПП-ДБ и "Възраждане" организират протести заради начините на гласуване
Дата: 14/01, 09:02
Арестуваха Кийфър Съдърланд за нападение и заплахи на шофьор
Дата: 14/01, 08:58
Стефан Янев: Очаквам изборите да са в края на март или началото на април
Дата: 14/01, 08:511 Коментар