Кадър ИИ
Курсът на еврото спрямо щатския долар се покачи в днешната междубанкова търговия във Франкфурт, съобщиха германски сайтове за финансова информация, цитирани от БТА.
Единната европейска валута се разменя за 1,1720 долара към 10:00 часа българско време тази сутрин, или с 0,64 на сто над нивото си от снощи.
Във вторник Европейската централна банка определи референтен курс на еврото от 1,172 долара.
По изчисления на Ройтерс щатският долар се задържа близо до най-ниските си нива от около три седмици спрямо еврото и швейцарския франк. Натискът върху американската валута последва разпродажби на американски активи, след като заплахите на Белия дом, свързани с Гренландия, засилиха несигурността на пазарите. Продажбите обхванаха както валутния пазар, така и акциите на Уолстрийт и държавните облигации на САЩ.
Японската йена също остава под натиск на фона на ръста в доходността по японските държавни облигации до рекордни равнища. Инвеститорите изразяват притеснения, свързани с фискалната политика на министър-председателя Санае Такаичи, която се стреми да разшири представителството на партията си на предсрочните избори, насрочени за следващия месец.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Любо Пенев: В ДНК-то ми с големи букви пише "САМО ЦСКА!"
Дата: 21/01, 15:50
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 21/01, 15:50
Обвиняват лекар, взел подкуп от 8500 лв., бил председател на ТЕЛК
Дата: 21/01, 15:492 Коментара
Обявиха за защитени четири вековни дървета
Дата: 21/01, 15:331 Коментар