Снимки: Министерство на отбраната
Специализиран екип от Военноморска база – Бургас от състава на Военноморските сили изпълни задача по разузнаване, транспортиране и унищожаване на четири броя снаряда, извлечени от плавателен съд, открити днес на плажа на Синеморец, местност „Корабите“. Поради съмнение за наличие на остатъчно взривно вещество, което не може да бъде извлечено, плавателният съд е взривен с контролиран взрив, съобщават от Министерството на отбраната.

Военнослужещите действаха по искане на Областна администрация Бургас и с положителна резолюция от началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов.
Групата за разузнаване, обозначаване, извличане, транспортиране и унищожаване на невзривени боеприпаси от военноморската база бе активирана по заповед на командира на Военноморските сили контраадмирал Кирил Михайлов.

Специализираният екип транспортира снарядите към Военноморска база – Бургас, а плавателният съд беше унищожен на място при стриктно спазване на мерките за безопасност.

Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Психиатър: Асен Симеонов е завършен психопат
Дата: 24/07, 09:30
Франция поиска помощ от ЕС за борбата с пожарите
Дата: 24/07, 09:27
Проф. Рачев: Мазна жега и влажни тропически нощи идват у нас
Дата: 24/07, 09:21
Мъж троши коли с бухалка и тормози съседи в Благоевград
Дата: 24/07, 09:151 Коментар
Инспектор с апел: Осигурете свободен достъп до пожарните хидранти
Дата: 24/07, 09:00