Снимка: Булфото
В СДВР е образувано досъдебно производство след случай на 29 април, когато около 2:45 ч. от офис на автокъща в Банкя са отнети 100 000 евро, съобщават от МВР. На място е изяснено, че кражбата е извършена чрез разбиване на входна врата и метална каса.
В хода на разследването са установени и иззети записи от камери за видеонаблюдение, на които се виждат двама маскирани. След проведени оперативно-издирвателни действия и анализ на видеозаписите е установен лек автомобил, ползван за придвижване до местопроизшествието и оттегляне след извършването на деянието.
В резултат на предприетите от служители на сектор „Престъпления против собствеността“ към СДВР и служители на ГДНП дейности по разследването са установени и задържани двама мъже на 31 и 38 години, криминално проявени и осъждани за кражби, като 38-годишният мъж има 76 регистрации за извършени престъпления.
Извършени са претърсвания на адреси, разпити на свидетели, предприети са процесуално-следствени действия, при които са събрани достатъчно данни за съпричастността на задържаните към престъплението. Двамата са привлечени като обвиняеми за престъпление по чл. 195 от НК, като им е наложена постоянна мярка за неотклонение.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Израелски министър унижи задържани активисти от флотилията за Газа: Ние сме ви господарите!
Дата: 21/05, 10:18
Регионалният министър за свлачището край Пампорово: Още е активно, няма да пестим пари за възстановяването на пътя
Дата: 21/05, 10:18
Синът на основателя на Mango е арестуван за смъртта му след падане от скала
Дата: 21/05, 10:11
При мащабна спецакция: Закопчаха четирима, разпространявали дрога от хотели и жилища във Варна и областта
Дата: 21/05, 10:08
Британско радио съобщи за смъртта на крал Чарлз III
Дата: 21/05, 09:59