Снимка: Булфото
Държавният глава каза още, че вече се формира нова държавна програма за въоръжение с хоризонт за планиране до 2034 г.
Нови уникални оръжейни системи скоро ще бъдат взети на въоръжение в Русия. Това заяви руският президент Владимир Путин в понеделник на среща в Кремъл със завършили военни университети, съобщи ТАСС и Стандарт.
"Хиперзвуковото оръжие вече е приведено в готовност – комплексите „Авангард“ и „ Кинжал“. На път са и други уникални оръжейни системи, включително междуконтиненталната балистична ракета „Сармат“, хиперзвуковата ракета „Циркон“ и зенитните системи С-500 „Прометей“ и други комплекси", каза Путин.
"Изпълнението й ще бъде насочено към по-нататъшно укрепване на отбранителния потенциал на страната. И, разбира се, ще трябва да работите с тази техника", обърна се той към възпитаниците на военни университети.
В същото време Путин отбеляза, че най-високи изисквания се налагат и на завършилите учебни заведения на правоприлагащите органи и специалните служби. Той добави, че „те ще трябва да застанат до своите другари, които осигуряват законност и ред и спасяват хората, участват в премахването на последиците от природни бедствия, борят се с престъпността и корупцията, тероризма и защитават страната, нашия народ от вътрешни и външни заплахи."
„Значителните, видими резултати в тези и други ключови области са гаранция за доверието на гражданите и увереното, прогресивно развитие на Русия“, обобщи Путин, като изрази увереност, че всеки военнослужещ на неговия пост ще действа професионално, решително и твърдо в интерес на родината.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Жители на Габрово излязоха на протест след случай на сбиване с пострадали
Дата: 08/05, 22:53
Атанасов: Станчо Станев е с отнет достъп до класифицирана информация през 2013 г.
Дата: 08/05, 22:40
Доцова: Новото правителство е знак едновременно за промяна и за стабилност
Дата: 08/05, 22:29
Тръмп обяви 3 дни примирие между Русия и Украйна
Дата: 08/05, 22:05
Над 4000 антични предмета са иззети при спецоперация на ГДБОП и ДАНС, задържани са четирима
Дата: 08/05, 21:57