снимка: Булфото
Според него политическата ситуация е същата, не се е променило нищо съществено.
"ГЕРБ спада с 200 хиляди гласа - вероятно ще остане втори, но сигналът от тези избори е, че хората не очакват големи промени". Така коментира резултатите от изборите социологът Андрей Райчев пред БНТ.
По думите му това е логично, след като ГЕРб е бил "бомбардиран" два месеца с различни разкрития и твърдения.
Той отбеляза спад на БСП и много голям ръст при Демократична България.
"Разликата от предишните избори е, че сега можем да сме сигурни, че това е волята на българския народ. Видя се, че корпоративният вот е бил около 100 хиляди, тоест, той не е имал решаващо значения", каза още Райчев.
"Този път обаче партиите не могат да се откажат да правят правителство", категоричен беше експертът.
"Коалиция няма да има, защото не се водят преговори, но ще има предложение. То ще съдържа част от сегашните министри и ще бъде подкрепено от БСП", прогнозира той.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Хороскоп за събота: Близнаци - информация; Дева - баланс; Скорпион - внимание; Козирог - уединение; Водолей - гъвкавост
Дата: 09/05, 04:30
На днешната дата през 1913 г. България предава на Румъния Силистра и 3 км около града
Дата: 09/05, 04:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 03:20
Рожден ден празнува легендарният щангист Александър Върбанов
Дата: 09/05, 03:00
"Розовите" полета от Джирото край Бургас се оказаха с рапица
Дата: 09/05, 02:001 Коментар