Клисурски към кабинета "Радев": Вместо прогнози за дефицит, разработете мерки за намаляване на разходите


03/06/2026, 21:14

Снимка Булфото

Бившият служебен министър на финансите Георги Клисурски отговори на критиките на правителството на Радев за дефицита.

"Служебното правителство изпълни своя ангажимент по доклада за напредъка по Националния фискално-структурен план към 30.04. При избори на 19.04. с ясен победител с близо 1,5 милиона избиратели, на 30.04. служебното правителство не би имало демократичната легитимност да изготвя от негово име бюджет и бюджетни прогнози за бъдещи години", написа Клисурски в профила си във Фейсбук.

Той препоръча на редовната власт вместо да представя прогнози за дефицит без взимане на никакви мерки, да разработи ефективни мерки за намаляване на разходите, пише novini.bg.

"Дефицит под 3% не е произволно изискване на Европейската комисия - то е задължение по Закона за публичните финанси на Република България", изтъкна бившият служебен финансов министър.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Камион горя в хасковско село, 63-годишен мъж е пострадал
Дата: 05/06, 07:49

Трафикът е нормален на всички гранични преходи
Дата: 05/06, 07:39

Кръговото кръстовище на Траката край Варна стана като джунгла, Район "Приморски": Грижа на АПИ е
Дата: 05/06, 07:311 Коментар

Започва опис на щетите след наводнението в котленското село Тича
Дата: 05/06, 07:181 Коментар

Тревожна нощ изкараха във Варненско, контролирано изпускат водата на язовир „Генерал Колев“
Дата: 05/06, 07:06

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия